Boşanıyorum Çok Gerginim Ne Yapmalıyım?

Boşanıyorum ve Çok Gerginim. Ne yapmalıyım ? Nasıl Davranmalıyım ?

Boşanma, günümüz insanının en çok karşılaştığı tatsız sorunlardan biri.
Ancak, her sorun gibi boşanmayı da onu yok sayarak, görmezden gelerek ya da öteleyerek çözemezsiniz. Bir şey bitmişse bitmiştir. Kafanızı kuma gömdüğünüzde yaşadığınız problemler ortadan kaybolmuyor ne yazık ki…
Hiç şüphesiz, boşanma kararını almak evlenme kararını almaktan daha zordur. Evlenme kararınız çevredeki herkes tarafından teşvik edilirken, boşanmaya dair verdiğiniz kararlardan, yakın veya tanık çevrenizdeki herkes tarafından  vazgeçirilmeye çalışılırsınız.

Bana da danışanlarım çokça bu soruyu sorar, “Sizce boşanmalı mıyım?”. Koyu ceviz masamın arkasında dönen sandalyemde, gülümseyerek cevaplarım genellikle  “Buna siz karar verin.” Sonucu ne olursa olsun karar size ait olmalıdır, ne çocuklarınıza, ne arkadaşınıza, ne annenize ne de avukatınıza..

Unutmadan söylemeliyim ki bu tavsiyeler sadece bana danışan açısından geçerlidir, boşanma avukatlığıma dair yaşadığım hayatın odağında karşımda oturan insan bulunur.

HER DAİM SAKİN ve SABIRLI OLUN !

Size boşanma kararını aldıran ya da en azından düşündüren olaylar sükunetinizi bozmasın. Olaylar karşısında kontrolünüzü kaybederseniz doğru düşünemezsiniz. Doğru düşünemediğinizde ise, sürekli karar değiştirmeler yaşarsınız. Bu nedenle kendinizden başkalarına akıl sormaya ve hayatınızla ilgili özel konuları gereksi ve lüzümsuz yere herkese anlatmaya başlarsınız. Hayvanlar yularından, insanlar sırlarından çekilirmiş. Sakin olun ve sırlarınızı başkalarına anlatmayın. Şu sözümü unutmayın ”Dibi görünen dereden rahat geçilir.” kimsenin oyuncağı olmayın.

Boşanma başlı başına zor bir süreçtir. Anlaşmalı boşanma dahi, karşılıklı konuşma, avukata gitme, davanın açılması derken en az 3-4 aylık bir zaman ister. Boşanma kararı aldığınız ve bunu karşı tarafa açıkladığınız gün, yeni hayatınızın ilk günüdür. Her gün kavga ediyor bile olsanız, alıştığınızdan daha farklı bir hayat başlamıştır sizin için. Bu nedenle sabırlı olun; bırakın zaman aksın gitsin, zaman her şeyi yeniler. düşüncelerinizi de..


Makaleyi paylaşmak için aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz.

Av. Serhat ARASAN

Hukuki sorunlarınız için bize İletişim Formu 'ndan ve WhatsApp 'dan yazabilir veya 0266 373 20 08 no'lu telefonumuzdan bizi arayabilirsiniz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.